Od czego zależy wygoda jazdy na rowerze?

Wielu mieszkańców naszego kraju lubi wyruszyć w wolnym czasie na przejażdżkę rowerową. Czasem celem podróży są okoliczne wiejskie drogi. Innym razem jest to przejazd ścieżkami rowerowymi przez całe miasto.

Każdy, kto spędza w ten sposób swój wolny czas wie o tym, jak ważna jest wygoda w trakcie jazdy rowerem. Trudno skupić się na prowadzeniu jednośladu i podziwianiu widoków, kiedy chwyt lub siodełko są niewygodne. Jeżeli chodzi o gripy, jest to również kwestia dotycząca bezpieczeństwa. Jeżeli chwyt jest wykonany z takiego materiału, który umożliwia ślizganie się po nim ręki w czasie panujących w lecie upałów, grozi to poważnym wypadkiem. Istnieje wtedy ryzyko nagłej utraty kontroli nad jednośladem, przez co można wpaść do rowu lub uderzyć w poruszający się tą samą drogą samochód.

Może się również zdarzyć, że chwyt jest na tyle niewygodny, że powoduje wystąpienie otarć powodujących ból. Nie grozi to bezpośrednio wypadkiem, powoduje jednak dolegliwości, przez które trudno cieszyć się z jazdy. Znajdujący się w takiej sytuacji rowerzysta myśli raczej tylko o tym, aby zakończyć już przejażdżkę i wrócić do domu, aby dłonie mogły odpocząć. Jeśli chcesz uniknąć takiej przygody, pomyśl o zakupie chwytów rowerowych gwarantujących najwyższy możliwy poziom komfortu. Być może obawiasz się tego, że będzie to zbyt duży wydatek. Tak się jednak składa, że ceny nawet najlepszych gripów nie są kosmicznie wysokie. Każdego rowerzystę z pewnością stać jest na taki zakup. Warto wspomnieć o nowościach pojawiających się na rynku.

Możesz kupić np. takie chwyty, które zakończone są lampką uruchamianą naciśnięciem kciuka. W ten sposób możesz zasygnalizować innym użytkownikom drogi, że zamierzasz skręcić. Fani trekkingu również znajdą coś ciekawego dla siebie. Chodzi o chwyty połączone ze specjalnymi rogami, co pozwala na zmianę ułożenia dłoni na kierownicy w czasie długich wypraw rowerowych. Odwiedź oficjalną stronę internetową sklepu TMPSport – chwyty rowerowe renomowanych marek, aby zapoznać się z szeroką ofertą chwytów zwanych również często gripami.
Co warto wiedzieć


Jak siodełko wpływa na komfort jazdy?

Siodełko rowerowe jest istotną częścią roweru i powinno być dobrze dopasowane do naszego ciała. Idealne siodełko rowerowe to takie, które nie jest zbyt grube i miękkie. Powinno ono idealnie pasować do Twojego ciała, nie powodując dyskomfortu ani podrażnień. Profesjonalne siodełka rowerowe: https://www.tmpsport.pl/pl/c/Siodelka-rowerowe/74 znajdziecie pod tym linkiem.


Jakie oświetlenie rowerowe wybrać?

Na drodze istnieje wiele niebezpieczeństw, na które może natknąć się rowerzysta bez odpowiedniej widoczności. Kierowca samochodu nie ma szans zauważyć Cię i ominąć, jeśli Twoje światła nie świecą! Aby zapewnić sobie maksymalną ochronę podczas jazdy nocą lub w warunkach słabego oświetlenia, takich jak godziny świtu/zmierzchu, gdzie wzrok człowieka jest utrudniony, stosujemy kilka innowacyjnych rozwiązań: Czerwone światło tylne i białe światło odblaskowe przednie są niezbędnym wyposażeniem, które powinno być używane w sposób ciągły lub migający. Oświetlenie rowerowe sklep internetowy: https://www.tmpsport.pl/pl/c/Oswietlenie-rowerowe/19 , pełna oferta.

———————