Fizjoterapeuta z dojazdem w Poznaniu – polecamy

Dla większości osób fizjoterapeuta i rehabilitant to jedna i ta sama osoba. Należy jednak pamiętać o tym, że rehabilitacja jest pojęciem bardzo szerokim.

Fizjoterapia jest częścią rehabilitacji. Dzieli się na dwa główne działy. Pierwszym z nich jest kinezyterapia. Najważniejszym przedmiotem zainteresowania jest tutaj ruch. Drugim jest fizykoterapia. W czasie pracy z pacjentem wykorzystuje się tu inne czynniki fizyczne, niż ruch. Nazywa się je fachowo zabiegami fizykalnymi. Celem działań podejmowanych przez fizjoterapeutę jest doprowadzenie do znacznej poprawy sprawności ruchowej pacjenta, którym się on opiekuje. Najlepiej, aby udało się uzyskać poziom sprawności sprzed wypadku lub wystąpienia choroby lub urazu, które były przyczyną nawiązania kontaktu z terapeutą. Nie zawsze jest to jednak możliwe.

W takim przypadku należy zrobić wszystko to, co się da, aby udało się uzyskać możliwie największą poprawę stanu sprawności ruchowej pacjenta. Fizjoterapeuta stara się również doprowadzić do złagodzenia bólu odczuwanego przez jego podopiecznego. Jeżeli trafi się na specjalistę posiadającego odpowiednią wiedzę i doświadczenie można liczyć na to, że będzie możliwy powrót do codziennych zajęć związanych z wcześniej wykonywaną pracą lub też powrót do aktywności rekreacyjnej, takiej jak bieganie lub jazda na rowerze. Ostateczny wynik terapii zawsze zależy od tego, jak prezentował się stan zdrowia pacjenta w momencie pierwszego kontaktu z fizjoterapeutą lub rehabilitantem.

W niektórych szczególnie trudnych przypadkach nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie pomóc w takim stopniu, w jakim oczekuje tego pacjent. Jesteś mieszkańcem Poznania a konkretnie dzielnicy Winogrady? Poszukujesz rehabilitanta lub fizjoterapeuty? Skontaktuj się z Mateuszem Kruświckim – rehabilitacja Poznań. Możesz to zrobić m.in. dzięki portalowi Znany Lekarz.