Śmierć bliskiej osoby, co warto wiedzieć!

Nikt z nas zwykle nie myśli o tym, jak zareaguje na śmierć jednej z bliskich osób. Takie myśli staramy się zawsze trzymać jak najdalej od siebie. Niestety każdy będzie musiał zetknąć się w życiu z taką sytuacją.

Niezależnie od tego, czy śmierć (czytaj więcej na temat śmierci https://ubiius.pl/smierc-rodzaje-przyczyny-oswajanie/) była skutkiem wypadku drogowego, czy też poważnej choroby, zawsze w pierwszej chwili wywołuje szok. Osoba znajdująca się w takim stanie w ogóle nie myśli o formalnościach związanych z organizacją pogrzebu i jest to całkowicie zrozumiałe. Dlatego też pracownicy zakładu pogrzebowego powinni zaoferować rodzinie zmarłego pomoc w dopełnieniu wszystkich koniecznych formalności. Bliscy zmarłej osoby powinni mieć możliwość skupienia się na przeżywanej przez nich w tym momencie żałobie. Na taką właśnie pomoc można liczyć kontaktując się z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych PUK, które działa już od 1958 roku.

Pracownicy tej firmy gotowi są udzielić bliskim zmarłego pomocy w wyrobieniu aktu zgonu. Aby było to możliwe, konieczne jest dostarczenie przez rodzinę zmarłej osoby jej dowodu osobistego, jak również karty zgonu.

Firma PUK posiada dostęp do prosektorium. Panujące w nim warunki są zgodne z wytycznymi, które są zawarte w obowiązujących w naszym kraju przepisach prawa. Co roku miejsce to jest kontrolowane przez upoważnionych do tego przedstawicieli sanepidu. W prosektorium znajduje się stół wykonany ze stali nierdzewnej, na którym odbywają się takie zabiegi, jak przygotowanie ciała do ceremonii pogrzebowej. W jego ramach przeprowadzane są zabiegi kosmetyczne, takie jak mycie i czesanie. W ramach realizowanych przez firmę PUK usług pogrzebowych możliwe jest również zapewnienie oprawy muzycznej uroczystości odbywającej się na cmentarzu.

Zadbają o to profesjonalni muzycy z Filharmonii Lubelskiej, z którymi firma PUK współpracuje już od dłuższego czasu. Mogą oni wykonać utwory, o które poprosi rodzina zmarłej osoby lub przygotować własną listę kompozycji. Będzie to muzyka, której zadaniem będzie dodatkowe podkreślenie powagi uroczystości. Firma PUK może również zaoferować opiekę nad grobami. Obejmuje ona mycie nagrobków oraz porządkowanie najbliższej okolicy grobu. Specjaliści z tej firmy w ramach realizacji usług pogrzebowych mogą również zająć się konserwacją pomnika, aby nie dopuścić do pogorszenia się jego stanu technicznego. Masz pytania? Odwiedź zakładkę Kontakt na stronie internetowej puklublin.pl. Znajdziesz tam numery telefonów oraz adres mailowy.

Pełna oferta: https://puklublin.pl/