Runy biżuteria – świetny pomysł na prezent

Pod pojęciem „runy” kryje się alfabet znaków używanych przez dawne ludy germańskie. Tą nazwą określa się jednak również pismo używane przez ludy tureckie.

Miłośnicy fantastyki zapewne wiedzą o tym, że J.R.R. Tolkien stworzył własny alfabet runiczny. W języku staronordyjskim „runa” to tajemnica. Obecnie runy cieszą się dużą popularnością ze względu na dużą siłę oddziaływania nurtu zwanego New Age.

Dążenie do pogłębienia swojej duchowości widoczne jest chociażby w ilości subskrybentów kanałów poświęconych tej tematyce na Youtube. Trzeba jednak zaznaczyć, że runy w ujęciu proponowanym przez New Age często nie mają zbyt wiele wspólnego z dawnym alfabetem runicznym. Można jednak uznać, że jest to sposób na promocję tego tematu, więc nie należy takiego podejścia krytykować. Są również ci, którym te znaki kojarzą się z czarną magią. Mogą się o tym przekonać osoby, które noszą biżuterię ozdobioną runami. Nie powinno być dla nich zaskakujące, jeżeli ktoś zapyta, czy znak widoczny na ozdobie nie jest przypadkiem związany z uprawianiem czarów. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie chyba obrócenie takiego pytania w żart. Alfabet runiczny używany przez ludy germańskie nosi nazwę furthark.

Znajdziemy tutaj taki symbol, jak Fehu. Uznawany jest za symbol płodności oraz urodzaju. Kolejny znak runiczny to Uruz. Jego znaczenie sprawia, że znakomicie nadaje się do tego, aby był umieszczony na biżuterii. Jest to symbol podkreślający to, że nawet niesprzyjające okoliczności zsyłane nam przez los można jednak wykorzystać na swoją korzyść. Można stwierdzić, że to budujące przesłanie.

Znak o nazwie Raido może zainteresować zarówno osoby lubiące podróżować, jak i te, którym zależy na pogłębianiu swojej duchowości. Jest to symbol podróży zarówno w sensie dosłownym, turystycznym, jak i duchowym. Niezwykle optymistycznym znakiem wydaje się być Dagaz. Ten symbol jest zapowiedzią nadejścia lepszych, bardziej sprzyjających czasów. Jesteś zainteresowany zakupem biżuterii ozdobionej runami? Odwiedź stronę gentarus.com i zapoznaj się z niezwykle ciekawą ofertą tego sklepu.