Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm to uzależnienie, które jest również zaburzeniem psychicznym. Światowa Organizacja Zdrowia uznaje go za chorobę. Jego głównym, destrukcyjnym skutkiem jest całkowita koncentracja swojej uwagi na alkoholu oraz nieustanna potrzeba spożywania go.

Na jego wystąpienie mają wpływ różne czynniki – genetyczne, psychologiczne i społeczne. Uzależnieni przez długi czas nie dostrzegają swojego problemu oraz zmian, które zaszły w ich zachowaniu. Nie uważają, że są chorzy wiec nie zwracają się po pomoc. Zielona Klinika leczenie alkoholizmu to ośrodek, który zajmuje się leczeniem stacjonarnym alkoholizmu. Nasza profesjonalna i doświadczona kadra terapeutów opracowała autorskie metody, dzięki którym istnieje szansa na wygranie z nałogiem. Leczymy również choroby, które bardzo często występują wraz z uzależnieniem. Są to depresja, nerwica, choroby somatyczne.

W Zielonej Klinice kładziemy duży nacisk na analizę przyczyn wpadnięcia w nałóg. Pierwszym etapem leczenia jest dokładna diagnoza problemów Pacjenta. Najpierw dokładnie je analizujemy, a następnie dobieramy właściwe techniki terapeutyczne. Po uzyskaniu istotnych informacji tworzymy wraz z Pacjentem indywidualny plan terapii, który jest drogą do odzyskania zdrowia. Przede wszystkim staramy się uświadamiać Pacjenta, jakie skutki powoduje stałe zażywanie alkoholu.

Próbujemy wyprowadzić go z błędnego przekonania, ten problem u niego nie istnieje. Chcemy nauczyć osobę uzależnioną tego, jak żyć w trzeźwości i pomóc mu znaleźć sens jego przyszłego, trzeźwego życia. W trakcie trwania terapii następuje odbudowa tożsamości Pacjenta, którą zagubił w czasie pozostawania w uzależnieniu. Przez alkohol nie wie on kim tak naprawdę jest, po co żyje, co jest dla niego ważne. Chcemy pomóc Pacjentowi w znalezieniu odpowiedzi na te pytania. Warto jednak pamiętać, że wyjście z choroby nastąpi tylko wtedy, gdy Pacjent sam będzie chciał podjąć próbę walki z nią, Musi On sam znaleźć motywację do przeprowadzenia zmian w swoim życiu. Uważasz, że ten problem dotyczy Ciebie? Nie zwlekaj, zgłoś się do naszego ośrodka, a pomożemy Ci!