Ekstruzja żywności – co warto wiedzieć i jak?

Wiele osób spożywających produkty powstałe przy zastosowaniu ekstruzji nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje w ogóle taki proces. Nie jest to niczym szczególnie dziwnym. Nie zawsze zastanawiamy się nad tym, jak powstał produkt, który spożywamy.

Ekstruzja polega na tym, że żywność jest zgniatana przez specjalnie do tego celu stworzoną maszynę, aż do momentu uzyskania częściowo płynnej masy. Następnie jest ona przeciskana przez szczelinę o niewielkiej średnicy. Jest to technologia stosowana przez producentów porcjowanej żywności, która jest wykorzystywana np. w wojsku. Korzystają z niej również uczestnicy wypraw turystycznych, którym zależy na dostępie do pożywienia, którego nie trzeba w specjalny sposób przygotowywać przed posiłkiem.

W przyszłości ta technologia może znaleźć zastosowanie w przypadku organizacji wypraw kosmicznych. Jedną z najbardziej znanych polskich firm działających w tej branży jest Consfood ekstruzja. Jej założycielem jest profesor Leszek Mościcki, autor wielu cenionych publikacji naukowych. Był on jedną z pierwszych osób w Polsce zajmujących się ekstruzją. Decydując się na współpracę z firmą Consfood możesz liczyć na najwyższą jakość oferowanych przez nią usług. Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń lub prześlij wiadomość mailową, aby uzyskać więcej informacji.