Ortopeda od barku, co warto wiedzieć.

Ból odczuwany w obrębie stawu ramiennego może pojawić się nie tylko u sportowca. Występuje on również u osób, które nie prowadzą aktywnego trybu życia. Dotyczy to również mieszkańców Lublina.

Jest to związane z tym, że staw ramienny jest miejscem podatnym na kontuzje. Zespół ciasnoty podbarkowej najczęściej pojawia się u osób, które mają powyżej 40 lat. Jeżeli pojawi się zwyrodnienie, rozwija się ono przez długi czas. Może to być kilka miesięcy. Pojawia się ból barku, którego natężenie czasem jest silne. Może być on odczuwany w nocy podczas odpoczynku, gdy osoba dotknięta tym urazem leży na chorym ramieniu. Ból barku pojawia się również wtedy, gdy chory wykonuje czynność związaną z koniecznością podniesienia rąk do góry. Niektóre osoby nie chcą podejmować leczenia, ponieważ liczą na to, że ból sam ustąpi. Tak się jednak nie stanie, konieczna jest interwencja specjalisty. Lekarz zaleci z pewnością częsty odpoczynek, jak również czasowe ograniczenie aktywności fizycznej. Możliwe, że lekarz zdecyduje się na wykonanie zastrzyku, którego celem będzie wyeliminowanie ryzyka wystąpienia stanu zapalnego w okolicach miejsca kontuzji. Może on również przepisać leki w postaci maści, które również będą mieć działanie przeciwzapalne. Same leki to jednak nie wszystko. Najskuteczniejsza w walce z bólem barku jest fizjoterapia, w ramach której pacjent wykonuje ćwiczenia specjalnie dobrane do jego potrzeb i możliwości. W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie operacji. Decyzję o tym podejmuje ortopeda na podstawie oceny stanu zdrowia pacjenta.

Znany i ceniony ortopeda od barku: https://www.ortopeda.lublin.pl/. Odwiedzając jego gabinet możesz liczyć na profesjonalnie przeprowadzoną konsultację. W jej trakcie zostanie poddany ocenie stan zdrowia pacjenta. Wykonane zostanie USG, zostanie opracowany plan rehabilitacji wraz z zestawem zalecanych do wykonania ćwiczeń.