Kancelaria prawna – kredyty we frankach

Frankowicze to potoczna nazwa dla grupy osób, które w latach 2003-2011 zaciągnęły w polskich bankach kredyty we frankach szwajcarskich. Jest to potężna liczba osób, ponieważ na taki rodzaj kredytu hipotecznego zdecydowało się niemalże 600 tysięcy Polaków.

Dług, który Frankowicze zaciągnęli w banku, był wyznaczony we frankach szwajcarskich, a spłata odbywała się w polskiej walucie. Oznacza to, że ogólna wysokość zaciągniętego kredytu oraz poszczególnych rat zależy od aktualnego kursu franka szwajcarskiego i warunków przewalutowania kredytu.

Dlaczego ludzie decydowali się na zaciągnięcie kredytu w obcej walucie? Przede wszystkim był on znacznie niżej oprocentowany od odpowiedników w polskich złotówkach. Właśnie dlatego w ubiegłych latach takie kredyty cieszyły się dużą popularnością. Problemem dla Frankowiczów był nagły wzrost kursu franka szwajcarskiego, co automatycznie zwiększyło wartość zaciągniętego długu. Dla wielu kredytobiorców była to sytuacja tragiczna, która powodowała ogromne kłopoty finansowe, a nawet całkowite bankructwa.

Dzięki profesjonalnej pomocy prawnika możliwe jest staranie się o unieważnienie przyznanego kredytu we frankach. Niestety banki często wprowadzały nieświadomych klientów w błąd i żerowały na naiwności i nieznajomości szczegółów. Jeśli taka sytuacja miała miejsce, Frankowicze mogą walczyć z bankiem w sądzie, a do tego konieczna jest pomoc prawnika.

Decydując się na pozew sądowy, należy wziąć pod uwagę dwie możliwości ewentualnego rozwiązania sporu – stwierdzenie nieważności zawartej umowy lub tak zwane odfrankowanie zaciągniętego kredytu. Wybór najlepszej opcji oraz prawidłowe sformułowanie oskarżenia to zadanie dla prawnika, ponieważ należy być wyczulonym na wiele drobnych szczegółów.

Kancelaria prawna kredyty we frankach już wielokrotnie podejmowała się pomocy Frankowiczom. Dzięki temu wiele rodzin może wreszcie żyć spokojnie bez ciągłego zamartwiania się o swoją przyszłość. Prawnicy z Ubi Ius to specjaliści z wysoką skutecznością.