Produkty 3m

Firma 3M to jeden z największych producentów sprzętu, wyposażenia, narzędzi i akcesoriów stosowanych w przemyśle. Oferta produktów 3M jest szeroka, dotyczy różnych branż z zakresu szeroko pojętego przemysłu.

Jednym z wiodących produktów jest dostępny w kilku rodzajach klej 3M. Jest on wykorzystywany praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu ze względu na doskonałe właściwości. Kleje 3M cechują się niezawodnością niezależnie od tego, gdzie zostaną zastosowane. Kleje termotopliwe, dwuskładnikowe, strukturalne, w sprayu i inne wykorzystywane są na wielu etapach produkcji lub montażu.

  • kask 3MKask ochronny 3M Peltor Solaris G3000 sprawdza się idealnie nawet w najtrudniejszych warunkach.
  • klej w sprayu 3m – Klej w aerozolu do pianek (poliuretanowych i lateksowych), materiałów izolacyjnych i wygłuszających.
  • okulary ochronne 3mOdporność na uderzenia: Odpryski cieczy i uderzenia ciał stałych o niskiej energii w skrajnych temperaturach (-5 do +55°C)

Klej 3M to substancja, na której można polegać. Pozwala na dokładne uszczelnienie łączonych powierzchni bez utraty siły spojenia. Nowoczesne kleje 3M coraz częściej wypierają sztywne połączenia w procesach montażowych. Zastępują śruby, nity i wkręty, ponieważ w przeciwieństwie do nich użycie kleju nie ingeruje w strukturę materiału, co zmniejsza jego podatność na uszkodzenia. Zastosowanie klejów 3M wpływa również na estetykę przedmiotów, ponieważ umożliwia praktycznie niewidoczne połączenie. Takiego efektu nie da się uzyskać przy pomocy wkrętów, kołków i tym podobnych rozwiązań.

Kleje 3M dostępne są w szerokiej ofercie form, co umożliwia różnorodne metody ich aplikacji. Na przykład klej termotopliwy 3M (tzw. klej na gorąco) może być aplikowany aż na trzy sposoby: pistoletem termicznym, aerozolem i specjalnymi strzykawkami.