Ile mamy kości?

Oglądalność, zainteresowanie: 124662, czas trwania 8m 19s, ocena 6176, reakcje 301. Gdy mrugasz okiem pewnie nie myślisz, że jest to możliwe dzięki kościom. Ale tak to właśnie wygląda. Kości tworzą nasz szkielet – podtrzymują i chronią organy wewnętrzne, produkują komórki krwi, a także przechowują minera ... Komentarze:


- "dlatego takie ważne jest by w naszej diecie nie zabrakło produktów mlecznych"?? (2:15)wcale nie jest to ważne skoro lista którą pan wymienia jest tak długa :) dajmy spokój krowim cycom przeciez dorośli ludzie nie potrzebują spożywać laktacji innego gatunku. nabial w nadmiarze przecież szkodzi kościom
- Czy tylko mnie bawi ten szkielet który idzie jak ja do dyrektora po zwyzywaniu nauczycielki?
- Krótki odcinek, a bardzo treściwy. Dziękuję.
- 4:41 Czy człowieka zatem nie wydaje się być powoli ślepą uliczką ewolucji, słabe ciało (chociażby kręgosłup, zbyt szybko rozwinięta cywilizacją, która powoduje otyłość, która zabija już dzisiaj więcej niż głód), słaba psychika (depresję) i działanie na szkodę samemu sobie i środowiska?
- Tu też można doczytać avacon.pl biuro projektowe Kraków więcej to już w google trzeba.
- Ta muzyka w disneyowskim stylu jest zupełnie od czapy i raczej przeszkadza w skupieniu na meritum.
- Moja czaszka świetnie chroni mnie przed różnego rodzaju uderzeniami.
Mam twardy łeb... bo zakuty. :P
- JESZCZE więcej tych filmów!!!!;) Tylko bez tej muzyki. Nijak tu pasuje;)
- KOSCI BOLA BO NIE UZYWATA OLEJU BARANY.
- Jak miednica jest przyczepiona do kręgosłupa ?😁 a może to bardziej kręgosłup opiera się na miednicy?😉 bardzo ważny element został przemilczany...przypadek?😉
- Tym razem bez napisów?
- Bardzo dobry materiał, natomiast zbyt głośny podkład muzyczny niestety rozprasza uwagę.
- 6:56 <--- tutaj się nie zgodzę; prawidłowy chód rozkłada siłę nacisku o podłoże nie tylko poprzez stawy w obrębie kolan, ale PRZEDE WSZYSTKIM w miednicy; amortyzację biodrową doskonale widać na przykładzie biofizyki chodu sportowego (zob. dyscypliny olimpijskiej, w której najbardziej rozpoznawalnym Polakiem wciąż jest Robert Korzeniowski); charakterystyczny balans bioder to efekt chodu, nie zaś cel "żeby było śmieszniej czy bardziej sexy" (cyt. R. Korzeniowski); pamiętam te czasy, jak Korzeniowski zdobywał pierwszy medal w chodzie sportowym; sam też nie rozumiałem, dlaczego ten chód tak wygina człowieka na boki i czy to boli? W dzisiejszej perspektywy mogę zdradzić, że to najwygodniejsza, najoptymalniejsza i najbezpieczniejsza zdrowotnie forma poruszania się siłą mięśni; co ciekawe owy charakterystyczny ruch bioder zauważymy też u zwierząt, np. psów i kotów (to raczej nie jest zbieg okoliczności).
W czym więc problem? Ano w nieumiejętnym chodzeniu :-) Kroki powinniśmy wydłużać kosztem obniżenia biodra na wyprostowanej nodze, co jednak wymaga wprawy i treningu. Dzięki temu przy mniejszej liczbie kroków idziemy szybciej, a w umiarkowanym tempie mniej się męczymy.
Pozdrawiam, Nauka to Lubię (na Fejbuku i Jutubie ;-)
- Z tego co mi wiadomo to na stanie zużywamy więcej energii niż na chodzenie
- 6:30 cycki hehe
- pij mleko będziesz szybko kaleką
- Panie Tomaszu, a propos odcinka o witaminie D, dowiedziałem się, że w Wielkiej Brytanii każdemu pacjentowi przybyłemu do szpitala bada się poziom tejże. Zalecana jest tam stała suplementacja tej witaminy, co ma mieć bezpośredni związek min. z poziomem nastroju. U mnie ostatnio stwierdzono skrajnie niski poziom Witaminy D, pomimo faktu, że mam zdrową, urozmaiconą dietę. Idzie mi o to, że teza z omawianego odcinka, iżby suplementacja witaminą D3 była zbędna, jest chyba nie do końca słuszna. Pozdrawiam.
- Pan to jest znawcą wszystkiego- od kości, przez wątrobę , epidemie aż do trójkąta Bermudzkiego. Jak to jest być takim profesorem z you-yube’a?
- Prezydynta Dude bola plecy od poklepywania w czasie wizyt zagranicznych
- Z tym mlekiem to bzdura
- Plecy to chyba najwazniejsza część ciała. Często czyjes plecy pozwalają żyć spokojnie dostatnio bez bólu głowy o pieniądze dobra posade